کوین بارت ویراستار نشریه وترنز تودی (Veterans Today): بسیار مفتخرم از اینکه امروز نامه ی سید علی خامنه ای خطاب به جوانان غربی را منتشر می کنم، او به آنان می گوید حرف های اسلام هراسان را باور نکنند و خودشان به شناخت برسند.
برای برخی از خوانندگان ممکن است چنین تفکر باز و روشنی از سوی یک رهبر مسلمان بعید به نظر برسد، زیرا در غرب روشنفکران در مقابل دین هستند و مذهبی ها سعی می کنند دین و روشنفکری را از هم جدا کنند. در مدارس و دانشگاه ها درس هایی با چنین مضامینی به افراد داده می شود.
ادامه ی جدایی دین و علم در غرب امکان پذیر نیست، دو دلیل زیر وثوق این گفته را تایید می کنند:
دلیل اول) اگر تاریخچه ی دین و علم را بررسی کنیم کاملا متفاوت از آنی است که روشنفکران سعی دارند در جامعه معرفی کنند. در تاریخ بسیاری از روشنفکران مهم غربی مذهبی بودند. علمی که توسط مسیحیان تولید شد به گونه ای بود که آن ها می خواستند افراد از علم برای درک بهتر خدا استفاده کنند. (البته این علم تا حد زیادی توسط مسلمانان ساخته شده است، افرادی که اقدامات چشمگیری در زمینه ی علوم ریاضی داشتند از جمله ابداع علم جبر که پایه و اساس علم مدرن است.)
دلیل دوم) تناقض میان دین و علم در کشور های اسلامی مشاهده نمی شود، طوری که اسلام همه ی علم ها را پوشش می دهد. تاریخ نیز باینگر آن است که مسلمان در موارد نادری با علم مخالفت نشان می دادند. مثلا مرکزیت خورشید؟ با چشم انداز های اسلام هیچ منافاتی ندارد و یا تکامل؟ در این مورد نیز مناظره هایی وجود دارد، درباره ی نظریه ی کوآنتومی چطور؟ این نظریه اثبات وحدانیت خداست.
قرآن نیز به طور معجزه آسایی با علم مدرن سازگار است، دکتر موریس بوکای (Dr. Maurice Bucaille) به آن اشاراتی داشته است.

مسئله ی بعدی درباره‌ی هوش فرازمینی است، برخی بر این باورند که افراد مذهبی از ابتدا با این مسائل مشکل داشته اند، در حالیکه برای تعداد کمی از مسلمان اخباری راجع به جن و فرشتگان ممکن است تعجب آور باشد.
غرب سعی دارد این ظرفیت اسلام را نادیده بگیرد و آن را عقل مبتدی بنامد (در حالیکه آن ها از تعاریف قرآن و هوش انتقادی بهره می گیرند)، با این کار می خواهند تصاویر موهنی از اسلام و مسلمانان ارائه دهند.
آقای کوین برت در آخر یادداشت خود نامه ی آقای خامنه ای را آورده و گفته است لطفا به دست همه ی جوانانی که می شناسید، آن را برسانید.

دکتر کوین بارت، دکترای اسلام شناسی دارد و یکی از شناخته شده ترن منتقدان امریکایی نسبت به جنگ و ترور است.

دکتر بارت چند بار در فاکس، سی ان ان، پی بی اس و دیگر رسانه ها ظاهر شده است. کوین بارت در کالج ها و دانشگاه های سان فرانسیسکو، پاریس و ویسکانسین تدریس کرده است. در حال حاضر در یک سازمان غیر دولتی نویسنده و گوینده رادیو است.

http://asipress.ir/vdcb8wbw.rhb90piuur.html
image